Nazywam się
Natalia Haligowska
i jestem specjalistą żywienia człowieka.

Zajmuję się poradnictwem żywieniowym, wprowadzaniem zdrowych nawyków żywieniowych i modyfikacją stylu życia oraz edukacją żywieniową.

Wraz z końcem roku 2018 podjęłam szaloną decyzję i zdecydowałam się otworzyć Poradnię żywieniową, której motto zawarte jest poniżej.

Pragnę, aby moja praca była odpowiedzią na potrzeby twojego organizmu, aby była środkiem do osiągania szczęścia, poprawy stanu zdrowia w ujęciu fizycznym i psychicznym. Pragnę, aby dawała odwagę do spełniania marzeń i pozwalała na osiąganie zamierzonych celów, by pozwalała Ci odnaleźć samego siebie.

Mam to szczęście, że swoją pasję przekształciłam w pracę. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi. Prowadziłam warsztaty dla uczniów klas trzecich będąc wolontariuszem w Fundacji Polskie Dzieci. Podobną współprace podjęłam z Polskim Stowarzyszeniem Dietetyków w ramach akcji Zielona Kraina, gdzie łącze wiedzę teoretyczną z praktycznym przygotowywaniem smacznych posiłków. Dodatkowo, piszę artykuły oparte na aktualnych doniesieniach publikowanych w czasopismach naukowych. Przygotowuję i dzielę się swoimi pomysłami na pyszne i zdrowe posiłki, które możecie znaleźć w moich social mediach.
Z własnego doświadczenia wiem jak dużą rolę odgrywa dietoterapia w zaburzeniach gospodarki węglowodanowej i insulinowej oraz PCOS. Wiem również jak bardzo można poprawić komfort życia u ludzi dotkniętych schorzeniami przewodu pokarmowego oraz pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Na co dzień spotykam się z kobietami, które pragną zajść w ciążę, spodziewają się dziecka, karmią piersią lub rozszerzają dietę swoich pociech. Zajmuję się również modyfikacją masy ciała – redukcją lub jej zwiększaniem, w zależności od potrzeb moich podopiecznych.

Serdecznie zapraszam do współpracy! W swojej pracy najbardziej lubię nowe wyzwania, napisz do mnie, a postaram się pomóc również Tobie.

Wykształcenie

Zainteresowania związane z tematyką bromatologii i dietetyki rozwijam od 2011 roku, kiedy to rozpoczęłam studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka. W 2015 roku podjęłam decyzję o rozpoczęciu nauki na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie w ciągu dwóch lat uzyskałam wiedzę z zakresu żywienia i suplementacji w sporcie. Obecnie rozwijam swoje zainteresowania na Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu, gdzie studiuję dietetykę.
W czasie studiów prowadziłam badania z zakresu analizy stanu odżywienia młodzieży gimnazjalnej i sportowców z Wrocławia. Wykonywałam również prace związane z bromatologią, gdzie materiałem badawczym były herbaty owocowe oraz algi morskie.

Warsztaty i szkolenia

Regularnie biorę udział w szkoleniach oraz konferencjach naukowych, wcześniej aktywnie – z własnymi prelekcjami, natomiast obecnie w sposób bierny – zbierając nowe informacje dotyczące żywienia i dietetyki.